Фаворити вересня - хризантема, айстра, гортензія, флокса, дельфініум і астильба. Рослини можна придбати в горщиках і висадити в грунт на початку осені. Ці багаторічники, як правило, легко переживають зиму. Невеликі холоди лише загартовують їх. Але якщо морози посилюються, досвідчені садівники вкривають клумби легкими природними матеріалами - сухим листям або дерев’яною стружкою.
Правила поєднань:
Ландшафтні дизайнери попередньо малюють ескіз майбутнього квітника на папері, керуючись при цьому трьома головними правилами.
КОЛОРИСТИКА. Слід уникати як безликості, так і строкатості. В якості фону найкраще обирати зелений, темно-синій, фіолетовий або ліловий. Червоний, жовтий, помаранчевий і рожевий - домінантні відтінки. А нейтральні кольори - білий, блідо-жовтий і світло-блакитний - розбавлять контрастні композиції.
РОЗТАШУВАННЯ. Низькоросла або висока, що плететься чи ж прилягає до грунту - від особливостей рослини залежить її розташування на клумбі. Наприклад, високі дельфініуми не повинні затьмарювати низькорослі айстри, найвищі розміщують в центрі, а маленькі - ближче до краю. Ідеальне місце для високих - уздовж огорожі. Рослини, що плетуться вигідно доповнюють перголи та альтанки.
ГУСТОТА ПОСАДКИ. Буває, садівники висаджують рослини занадто густо, побоюючись, що клумба буде виглядати порожньою. В результаті таке близьке сусідство не дає квітам розвиватися. Тому краще скористатися вже перевіреними оптимальними нормами висадки рослин на 1 м2: низькорослі - 7-11; компактні , середнього розміру – 5-7; об’ємні та високі – 1-3.